StrefaAktywnych.pl Wczasy dla singli i samotnych Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa

Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa

zarejestruj się

Rejestracja chętnych


Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością • Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku


Opis miejsca:
Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością. Zachęcamy by poznać uroki tego państwa właśnie z nami • Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

WYLOT: Warszawa
Stan zapisów: 10/16


 • Miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

 • Zapoznanie z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańców Maroka

 • Lokalny, polskojęzyczny przewodnik wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście

 • Nocleg w klimatycznych riadach, poznawanie lokalnej kuchni i specjałów

 • Objazd najważniejszych atrakcji regionu – od oceanu po pustynie i góry Atlas

 • Intymny charakter wyprawy, który pozwoli „doświadczyć” prawdziwego klimatu krajuMaroko - opis krajuMaroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje pozwalają turystom podróżującym po tym inspirującym miejscu wcielić się w rolę przybywającego tu przed setki laty europejskiego kupca, który przemierza zachodnie wybrzeże Afryki w celu pozyskania kolejnych dóbr.

Tutaj starożytne budowle, sąsiadujące z nowoczesnymi osiedlami, nie pozwalają zapomnieć o przeszłości i historii Maroka, które spotykamy na każdym kroku. Noclegi w miejscowych Riadach, znajdujących się zawsze w centrum Mediny, kupcy handlujący rękodziełami, lokalne jedzenie i znana w świecie marokańska herbata pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalny klimat tego kraju.

W czasie naszej podróży pokażemy jak bardzo różnorodne kulturowo i geograficznie może być ten kraj. Trasa wiodąca od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przez Wysoki Atlas, aż po bezkresną pustynię pozwolą doświadczyć egzotyki tego miejsca oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zachód słońca nad Saharą w akompaniamencie berberyjskich bębnów pozwoli nam przenieść się do świata rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.
Plan imprezy:

Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1700 km.


Trasa: Agadir - Taroudant - Taliouine - Agdz - Alnif - Erfoud - Tineghir - Ouarzazate - Marrakesz - Essaouira - Agadir.


1 DZIEŃ (piątek)
Przylot do Agadiru , transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.


2 DZIEŃ (sobota)
Agadir - Taroudant - Taliouine - Agdz - Alnif - Merzuga.
Po śniadaniu przejazd do leżącego u podnóża gór Atlasu Wysokiego miasta Taroudant, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Przejazd przez miasteczka Alnif i Tazzarine. Droga wiedzie przez górski krajobraz, przecinając oazy oraz hamadę – pustynię kamienistą. Przejazd do Oazy Merzuga, zakwaterowanie w Riadzie na podnóża najwyszych wydm maroka. Zachód słońca nad Saharą.3 DZIEŃ (niedziela)
Merzuga - Erfoud - Tineghir - Ouarzazate.
Po śniadaniu przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Następnie przejazd przez miejscowość El-Kelaa M'Gouna, słynącej z upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg. Nocleg w hotelu w Ouarzazate.4 DZIEŃ (poniedziałek)
Ouarzazate – Marrakesz.
Po śniadaniu, przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przyjazd do Marrakeszu. Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawionych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Kolacja i nocleg w Marrakeszu.5 DZIEŃ (wtorek)
Marrakesz Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam. Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak – pałac Bahia, grobowce Saadytów, ogrody Majorelle , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku. Czas wolny i nocleg w hotelu.


6 DZIEN (środa)
Marrakesz - Essaouira - Agadir.
Następnie przejazd do Agadiru
Po drodze zwiedzamy Essaouira, jedynym miastem maroka uznawany przez UNESCO jako zabytek klasy zerowej w całości, najbardziej zachowanym miastem portugalskim maroka utrzymany w tendencji kolorystycznej biało-niebieskiej. W programie: brama Marakesz, plac zbożowy, plac przypraw, łaźnia Bapst (zdolni Otello), plac żydowski, fort La Scala, plac Casa Vera, port rybacki. Czas wolny. Dalsza jazda przez Atłas wysokiego i najsłynniejszy region arganowy maroka.Kolacja i nocleg w Agadirze


7 DZIEŃ (czwartek)
Czas wolny


8 DZIEŃ (piątek)
Śniadanie, transfer na lotnisko

Cena obejmuje:
 • 7 noclegów w hotelach lub riadach (tradycyjne marokańskie domy z wewnętrznym ogrodem bez dachu) pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • wyżywienie (śniadania oraz kolacje)
 • przejazd komfortowym klimatyzowanym minibusem
 • opieka polskojęzycznego pilota
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • podatki oraz opłaty klimatyczne
 • mały upominek od organizatora
Cena nie obejmuje:
 • bilet samolotowy (pomagamy w zakupie, WizzAir - od 400 zł w 2 strony)
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy około 50 EUR, napiwki
 • obiady na trasie, pamiątki, wydatki własne
 • napiwki ok 4 euro/dzień
 • ubezpieczenie
 • wycieczka na wielbłądach na pustyni (ok 20 EUR)

Realizacja Let's Rock!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.