StrefaAktywnych.pl Aktykuły Twoje historie Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?

Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?

O przyjaźni damsko-męskiej napisano już niejeden poradnik. Dla niektórych zjawisko to jest równie nieprawdopodobne, co życie na Marsie.


O przyjaźni damsko-męskiej napisano już niejeden poradnik. Dla niektórych zjawisko to jest równie nieprawdopodobne, co życie na Marsie. Cóż, być może kobiety pochodzą z Wenus, zaś mężczyźni wywodzą się z Marsa, ale na kartach historii parokrotnie byliśmy świadkami lotów w kosmos. Dlaczego zatem nie spróbować nieco głębiej przyjrzeć się przyjaźni damsko-męskiej?
Historia stara jak świat, heteroseksualni kobieta i mężczyzna budują relację opartą na przyjaźni, jednak gdy jedno z nich odnajduje swoją drugą połówkę ich znajomość zostaje wystawiona na próbę. Dlaczego? Ponieważ w kulturze zachodnioeuropejskiej jesteśmy do tego stopnia przyzwyczajeni do budowania relacji damsko-męskich na podtekście seksualnym, że często go nie zauważamy. Dopiero pojawienie się trzeciej osoby uświadamia nam prawdziwe intencje.
Niemniej jednak, nie należy zbytnio generalizować, ponieważ istnieje mnóstwo przykładów przyjaźni międzypłciowej, w której tło erotyczne zostało całkowicie usunięte. Nie warto rezygnować ze znajomości w obawie przed nieoczekiwanym rozwojem relacji. Pojawienie się trzeciej osoby może również przyczynić się do scementowania przyjaźni. A nawet jeśli sytuacja potoczy się inaczej, to czy jest coś złego w związaniu się z najlepszym przyjacielem?


komentarz

Brak komentarzy.


Realizacja Let's Rock!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.